Archív aktualít

 • 2% z dane pre našu školu

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  aj tento rok sa na Vás obraciame s prosbou, aby ste využili možnosť poukázať 2% z Vašich daní Združeniu Adlerka.

  Získané finančné prostriedky budú použité na nákup vybavenia školy a skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu.

  Za pomoc a podporu všetkým úprimne ďakujeme!

  Ing. Daniel Adamko, PhD.

  riaditeľ školy

  Pre zjednodušenie prikladáme potrebné tlačivá:

 • Zenit 2024

  V dňoch 18. až 21. marca sa konal 40-ty ročník súťaže Zenit v elektronike, ktorého tohtoročnou témou bolo meranie neelektrických veličín. Súťažiaci mali za úlohu poradiť si s náročnými otázkami, prakticky navrhnúť a zostrojiť presný digitálny teplomer. Našim študentom 4. ročníka sa darilo mimoriadne dobre, Matej Nachtnebel získal celkovo 4. miesto a Daniel Viskup krásne 1. miesto.
  Gratulujeme!

 • Kto vie viac?

  Dňa 20. 3. 2024 sa uskutočnila školská vedomostná súťaž „Kto vie viac?“.
  Je to súťaž, ktorá preverí znalosti žiakov naprieč všetkými predmetmi, ktoré sa v škole učia. Od slovenčiny, angličtiny, dejepisu, telesnej výchovy cez matematiku, fyziku až po odborné predmety. Nájdu sa tam aj otázky, ktoré zistia, či majú žiaci všeobecný prehľad. Každú triedu reprezentujú traja žiaci a triedy súťažia medzi sebou v rámci ročníka. Žiaci prejavili svoje vedomosti a súťaživosť. Ostatní spolužiaci ich podporovali z publika. Body získané v tejto súťaži sa započítavajú do celoročnej školskej súťaže Adlerácky Kapacitor.

 • Krajské kolo SOČ 2024

  Na našej škole sa dňa 26. 3. 2024 uskutočnil 46. ročník Stredoškolskej odbornej činnosti v rámci Bratislavského kraja. Nie je ľahké popasovať sa s odbornými témami, preukázať schopnosti vedeckého myslenia, tvorivého nadšenia, odborného písomného spracovania a ústneho prezentovania a ešte zaujať a presvedčiť erudovanú hodnotiacu komisiu. Súťažiaci v 17-tich odborných oblastiach to zvládli a dokázali! Všetkým gratulujeme a želáme ďalšie úspechy v ich kariére!

 • Adlerácke aktivity počas písomných maturitných skúšok

  Kým naši štvrtáci bojovali minulý týždeň na písomných maturitných skúškach, ostatné ročníky mali zabezpečené rôzne aktivity. Mali možnosť dozvedieť sa niečo nové o kybernetickej bezpečnosti na Fakulte informatiky a informačných technológií, či zoznámiť sa s Fakultou elektrotechniky a informatiky. Vypočuli si prednášky na témy – Elektronika okolo nás , elektromobilita, IoT, AI & GPT. Taktiež mali exkurziu po pracoviskách (Optoelektronika, Nanotechnológie, Diamanty, Čistenie odpadových vôd diamantovými elektródami, Elektromobilita a Batérie, Rádioelektronika, Audio a video technika, Organická elektronika a Návrh integrovaných obvodov). Športového ducha zas mohli ukázať na ľadovej ploche v Lamači. Žiaci si to patrične užili!

 • Adlerka v rebríčku SOŠ

  Sme hrdí, že Adlerka si roky udržuje popredné umiestnenie v hodnotení stredných odborných škôl, ktorú realizuje nezávislá spoločnosť INEKO. V šk. roku 2022/23 sme v rebríčku SOŠ v Bratislavskom kraji na 3. mieste, pričom pozíciu na 2. a 3. mieste si udržujme od roku 2018. Spomedzi 416 stredných odborných škôl na celom Slovensku sme získali za minulý šk. rok 25. miesto. Celkové bodové hodnotenie 7,2 je označením pre školu s výbornými výsledkami. Výborne, len tak ďalej Adlerka! 🙂