Archív aktualít

 • Zahraničný lektor na Adlerke

  Adlerka je jediná škola svojho druhu na Slovensku, ktorá ponúka možnosť študovať na bilingválnom technickom lýceu.

  Od tohto školského roka doplnil tím pedagógov zahraničný lektor z Veľkej Británie Jacob Roseman. Pomáha študentom BTL zlepšiť si komunikačné schopnosti. Majú jedinečnú šancu pracovať na svojej angličtine vďaka kontaktu s native speakrom a neustále sa posúvať vpred.

 • Veľký úspech našich študentov

  Vo štvrtok 24.11.2022 sa konalo krajské kolo súťaže ZENIT v elektronike. Adlerku v ňom reprezentovalo kvarteto Daniel Viskup, Jakub Rzyman, Samuel Prodaj a Peter Mikuš. Aby sa dostali na praktickú časť, museli úspešne absolvovať písomný test – čo sa aj stalo.
  Praktická časť spočívala v návrhu plošného spoja pre elektrický obvod podľa zadania.
  Zo štvorice úspešných elektrotechnikov postúpili na celoštátne kolo traja z nich: Daniel, Jakub & Samuel.
  Držíme vám palce, chalani!
 • November vo FabLabe

  V uplynulých dňoch absolvovali prváci v rámci odbornej praxe tradičnú exkurziu do FabLabu. Ten ponúka priestor na oboznámenie sa s technológiami digitálnej výroby 21. storočia.

  Naši študenti kreatívne tvorili obrázky vypaľovačkou na drevo, oboznámili sa s činnosťou CNC frézovačky, 3D tlačiarní a ďalších technických zariadení, s ktorými môžu realizovať svoje nápady.

 • Adlerka Day

  V stredu 16.11.2022 sme mali na škole Adlerka Day.
  Všetky ročníky sa zúčastnili krátkej prednášky ku Dňu študenstva, do ktorej sa mohli aktívne zapojiť. Maturanti si pozreli najnovšiu filmovú verziu knihy Na západe nič nové a ostatní študenti medzi sebou súťažili vo florbale, v stolnom tenise, piškvorkách alebo počítačových hrách.
  Prvé tri miesta v jednotlivých disciplínach boli hodnotené bodmi do Adleráckeho Kapacitora.
  Viac o tejto celoškolskej aktivite nájdete: https://www.adlerka.sk/sutaz-kapacitor/
 • Chorvátski študenti na Adlerke

  Od 7.11.2023 máme na škole 5 chorvátskych maturantov zo Záhrebu. Prišli k nám na dva týždne v rámci programu Erasmus+.
  Denne strávia niekoľko hodín na vyučovaní spoločne s našimi študentmi. V priebehu prvého týždňa sa venovali napr. web dizajnu, programovaniu, grafickým systémom. V programe Elprocad vytvorili zákazku, v ktorej kreslili bytovú elektroinštaláciu.
  Chorvátom sa na Adlerke páči, zaujalo ich predovšetkým audiovizuálne štúdio. Cítia sa na škole veľmi dobre, Bratislava im učarovala a tešia sa na druhý týždeň svojho Erasmus+ pobytu.