Aktuality

Prednášky firiem AMSET a ALITER

Žiaci našej školy dostávajú veľmi zaujímavé možnosti pracovného uplatnenia. Dozvedeli sa o nich na prednáškach firmy AMSET. s.r.o. a ALITER TECHNOLOGIES a.s., ktoré prišli odprezentovať svoju činnosť 9. 5. 2024 do našej školy. Obe slovenské firmy pôsobia na globálnom trhu a vyvážajú svoje produkty do zahraničia. Súčasťou prednášky spoločnosti Aliter bol aj kvíz, za ktorý víťazi dostali vecné ceny. Na záver si žiaci pozreli prenosové vozidlo s technikou slúžiacou na presun IKT techniky a dronov, ktoré slúžia pre políciu, hasičský zbor, armádu, či civilné záchranné akcie. Žiaci dostali nielen pracovné ponuky, ale aj možnosť brigádnickej činnosti počas štúdia na VŠ, resp. povinnej prevádzkovej praxe v rámci štúdia na našej škole. Potvrdzuje to našu skúsenosť, že z Adlerky si každý môže nájsť perspektívne uplatnenie.

 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *